Nu verkrijgbaar: "The Strike Pro Baby Buster"

Start
Omhoog
Hoofdmenu
Nieuws
Producten
Winkeliers
Bestellen
Vissen met een visgids
Movies
Fotogalerij
Het PML Team
Dé club van 100
Contact
Links

In de plomp!!

Enkele dagen geleden heb ik afgesproken met Guy, een vismaat uit de buurt. Hij had de Predatortour mee gevist en werd vierde in het klassement. Hij weet toch wel hoe hij zijn visje moet vangen…

We hadden gekozen voor het open wijde water. Om 06:00 uur vertrekken, het is een slechte verbinding van hieruit naar het water. Als we zo vroeg vertrekken kunnen we de ochtendspits wel voor zijn.

Speciaal hierdoor hadden we de dinsdag uitgekozen en niet de maandag, dan is het helemaal een chaos. 06:03 uur sturen we de wagen en boot richting helling… Na een half uurtje rijden zie ik enkele vrachtwagens de vier pinklichten aanzetten. Het kan toch niet waar zijn denk ik bij mezelf!!!! En ja, file... en dat op nog geen 50 km van de deur.

“Dit zal wel het verkeer zijn dat op en af de snelweg moet”, zeg ik vol goede moed. Over goede moed gesproken, de minuten worden uren!!! Ik heb ook even met Kris gebeld en hij staat ook nog in dezelfde file. Dan hebben we echt wel stront aan de knikker, Kris vertrekt al om 05:00 uur en als hij nu nog in de file staat…

Ook heeft hij laten weten waar hij staat, en dit is op enkele kilometers van ons af. Hier gaat je visdag dan…samen in de file…jaa, gezellig! “Als nu de helling nog gesloten is dan kan de dag niet meer stuk”, mompel ik tegen Guy.

Na dik 2:30 uur te hebben kunnen aanschuiven kunnen we doorrijden, we moeten immers nog een uur rijden voor we aanwezig zijn op de helling. Het is de bedoeling om de nieuwe Reaction Strike jerkbaits te testen. Tegen 10:00 uur zijn we pas op het water en gaan gelijk van start, we kunnen mooi het talud volgen en houden de boot op 3-5 meter water. Ondanks de perfecte drift levert dit ons geen aanbeet of vis op.

Dan maar naar het immens plantenbed, daar is altijd wel wat te doen. De nieuwe jerkbait zink lekker snel en kan je goed laten uitglijden. Het is een combinatie van een Manta met een Buster Jerk, de afzinkfase en snelheid van de Buster en de glijd capaciteit van een Manta.

Ik heb echter wat problemen met mijn reel, er zit halfweg wat losse lijn op en hierdoor sputtert hij af en toe…. Dat zal ik eens snel verhelpen en gooi uit alle macht de Glider de lucht in…. Dat hij meters vliegt is duidelijk, maar dit ging eerst vooraf met een plotse beuk op de hengel en een vreemd geluid: ”KNATS”!

Daar gaat je testdag… ik gooi de nieuwe aanwinst zo in de plomp. Guy weet ondertussen wel een mooie vis te haken en krijgt waar voor zijn geld. De vis geeft goed sport ondanks het uitgebalanceerde materiaal.

De 260 cm hengel heeft het hard te verduren.

“Hier doen we het toch voor”, weet Guy me te vertellen. Van 6 meter water en in de bovenste lagen weten te strikken.

Pracht van een 107 cm snoek.

We nemen de stek nog een keertje door en nu heb ik het geluk mee. Tijdens het afzinken voel ik een tik op de hengel, maar reageer net te laat… Opnieuw voel ik een tik en sla nu we aan, gevolg… een mooie 65 cm snoekbaars. Opnieuw op een diepte van 2 meter en 6 meter water onder de boot.

Als de vissen wat dieper zitten moeten we ander materiaal inzetten, ik schakel over op een Magnum Toad met 40 gram loodkop. Ik werp in en meteen een ferme dreun op de hengel…. Trek de hengel in een 160 gaden boog en voel dat dit ook een goede vis is. “Miljard” roep ik het uit als de hengel terug veert. Aan de krassen in de Toad kunnen we zien dat dit ook weer een mooi formaat moest zij geweest.

Op dit goede stuk weten we altijd wel enkele vissen te vangen, en nu is het niet anders. Guy weet nog een kleiner visje te vangen.

Een kleiner broertje of zusje…

Als je laat op het water bent is de dag toch weer een stukje korter. Ik neem even contact met Kris op te informeren over de stand van zaken. Meer bepaald over de file op de terug weg. “Vis maar wat langer door, alles staat nu dicht!”. Dit is het sms dat ik van Kris ontvang. We nemen nog één keer de lange kant nabij de vaargeul mee.

Ook dit zonder succes,  je hebt van die dagen dat niet alles verloopt zoals je wilt. Beter een dag slecht vissen dan een dag goed werken… zullen we maar zeggen! :-)

Groeten,

Koen

Voor meer verhalen. Ga naar: Overzicht